pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nasza studentka najlepsza

Studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im . Witelona w Legnicy Sylwia Motyka zajeła I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Studentów Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych zorganizowanym w Ciechanowie.

W części pisemnej Sylwia Motyka zdobyła 76 punktów na 80 możliwych (czyli 95%), a w części ustnej 20 punktów na 20 możliwych punktów, czym osiągnęła wynik końcowy 96 punktów na 100.

Organizatorem konkursu było Studium Języków Obcych PWSZ w Ciechanowie. W tym roku odbył się on już po raz czwarty. Jego celem jest przede wszystkim propagowanie nauki języka niemieckiego, rozwijanie zainteresowań językiem i kulturą krajów obszaru niemieckojęzycznego, motywowanie studentów do doskonalenia sprawności językowych, współpraca lektorów, wymiana doświadczeń w pracy dydaktycznej ze studentami oraz integracja studentów i dydaktyków Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych.

Uczestnicy tegorocznego konkursu przyjechali do Ciechanowa z Chełma, Legnicy, Konina i Gorzowa Wielkopolskiego. Wszystkich uczestników powitał  prorektor PWSZ w Ciechanowie dr inż. Grzegorz Koc, życząc wszystkim powodzenia. Następnie przewodniczący Parlamentu Studenckiego PWSZ w Ciechanowie Adrian Brzozowski, student inżynierii środowiska, podziękował wszystkim za przybycie i wyraził na nawiązanie współpracy z kolegami z innych uczelni.

Po zmaganiach się z testem i prezentacją ustną zostali wyłonieni zwycięzcy. Pierwsze miejsce zajęła – Sylwia Motyka z PWSZ im. Witelona w Legnicy; drugie – Adrian Schreinert z PWSZ w Chełmie a trzecie – Alicja Kowalczyk z PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim. Najlepsi otrzymali nagrody  pieniężne oraz liczne upominki i nagrody książkowe.  

2014-04-23

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u