pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Absolwentka naszej Uczelni w Plebiscycie „Polka Roku w UK”

Absolwentka naszej Uczelni w Plebiscycie „Polka Roku w UK”Elżbieta Vine (Balkiewicz), rodowita legniczanka i absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jest jedną z finalistek internetowego Plebiscytu „Polka Roku w UK”.

Głosowanie za pośrednictwem strony www.krolestwopolek.eu/plebiscyt trwa do 10 kwietnia. Osoba z największą liczbą głosów zostanie „Polką Roku w UK”. Nazwisko zwyciężczyni zostanie ujawnione podczas pierwszego dnia Kongresu Polskich Kobiet w Londynie, tj. 20 kwietnia, a tytuł oficjalnie przyzna J.E. Ambasador RP w Londynie  Witold Sobków.

Elżbieta Vine (Balkiewicz) od kilku lat mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Jest to kobieta, która pomaganie Polakom w Wielkiej Brytanii uczyniła swoją misją. Pracownik socjalny, pomysłodawczyni i założycielka Fundacji Pomocy Polakom w Wielkiej Brytanii (www.helpforpoles.org). Kobieta, która w ciągu 9 miesięcy od założenia Fundacji pomogła ponad 160 Polakom i ich rodzinom uporać się z najtrudniejszymi problemami: bezdomnością, przemocą domową, eksmisją, chorobą, utratą pracy i zasiłków. Kobieta, która zgromadziła wokół siebie ponad 50 wolontariuszy, motywując do działania i zarażając energią.

Zawodowo pracująca w sektorze społecznym, dodatkowo jest Przewodniczącą Thurrock Eastern European Community Group, które dzięki niej prowadzi darmowe zajęcia z angielskiego. Działa w zarządzie Thurrock Racial Unity Support Taskgroup.

Jako studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wykazywała się zaangażowaniem i działalnością społeczną między innymi poprzez zorganizowanie akcji zbierania podpisów pod petycją skierowaną do Prezydenta Chin wzywającej do zakończenia nielegalnej okupacji Tybetu. Inicjatorka powstania Koła Naukowego Przyjaciół ONZ, gdzie propagowała ideę Narodów Zjednoczonych i przybliżała problematykę współczesnych stosunków międzynarodowych w środowisku studenckim.

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u