pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ im. Witelona w Legnicy w II. edycji „Uczelni Liderów”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaproszona została do udziału w II. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem honorowym Parlamentu Europejskiego. Tak jak poprzednia edycja konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

W ubiegłym roku legnicka uczelnia także wzięła udział w konkursie certyfikacji szkół wyższych, co okazało się trafną decyzją – przyznano jej certyfikat „Uczelnia Liderów”, który władze PWSZ im. Witelona w Legnicy odebrały w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, 1 czerwca 2011 r.

Przyznany certyfikat – „Uczelnia Liderów” – świadczy o tym, że PWSZ im. Witelona w Legnicy kształci liderów – absolwentów kreatywnych, twórczych, innowacyjnych, wyróżnia się tle innych uczelni jako inwestująca w kształcenie dla rynku pracy, dba o praktyczną edukację studentów oraz przygotowuje ich, by mogli w sposób skuteczny i efektywny osiągać w przyszłości sukcesy zawodowe.

Podczas rozdawania certyfikatów podkreślano, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wciela w życie idee uczelni przedsiębiorczej i społecznie odpowiedzialnej, inwestuje we współpracę ze swoim otoczeniem społecznym, a także podejmuje działania w kierunku rozwijania wśród studentów postaw pro-przedsiębiorczych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy ponadto otrzymała nagrodę nadzwyczajną - wyróżnienie „Primus”. Przyznano ją za najwyższą liczbę punktów rankingowych

Tegoroczna, druga już edycja konkursu ma bardziej rozbudowaną formułę. Jury zwróci szczególną uwagę na aktywność uczelni w obszarze współpracy z otoczeniem (w tym zwłaszcza środowiskiem pracodawców), realizowania przez uczelnie programów europejskich (np. Erasmus) oraz współpracy z absolwentami i monitorowania ich karier po ukończeniu studiów.

Konkurs „Uczelnia Liderów”  adresowany jest do szkół wyższych, które starają się kształcić absolwentów atrakcyjnych dla rynku pracy, kreatywnych, innowacyjnych, twórczych. O certyfikat „Uczelnia Liderów” mogą ubiegać się uczelnie łączące dbałość o jakość kształcenia z edukacją praktyczną studentów, akcentujące potrzebę prowadzenia studiów w taki sposób, by jak najpełniej przygotowywały one absolwentów do przyszłej pracy i kariery zawodowej w zjednoczonej Europie.

Komisji konkursowej, oceniającej wnioski uczelni przewodniczy prof. zw. dr hab. Dariusz Rott – członek Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Christy, Helgi, Karola


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u