pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Podpisano porozumienie o partnerstwie

Podpisano porozumienie o partnerstwie18 maja bieżącego roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy doszło do podpisania porozumienia o partnerstwie między Uczelnią a gminą Mielec.

Porozumienie zostało podpisane przez JM Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy prof. dra hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego oraz Wójta Gminy Mielec Kazimierza Gacka.

Zawarte porozumienie ma stanowić powiązanie aktywności środowiska akademickiego z samorządem gminnym, co wpisuje się w ogólnokrajową strategię współpracy uczelni wyższych ze społecznością lokalną.

Niniejsze porozumienie ma na celu również wykorzystanie potencjału Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w podnoszeniu jakości życia mieszkańców Gminy Mielec oraz udoskonalenie funkcjonowania jednostek administracyjnych funkcjonujących na tym terenie. Ponadto porozumienie ma za zadanie ułatwić realizację procesów badawczych w różnych obszarach społecznych na poziomie lokalnym.

W porozumieniu za priorytetowe obszary współpracy uznano między innymi: wzajemną wymianę informacji w przedmiocie organizowanych przedsięwzięć mieszczących się w celu realizowanego porozumienia, inicjowanie działań na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego w obszarze gminnym, prowadzenie badań w zakresie poprawy funkcjonowania samorządu na szczeblu lokalnym, wspólne realizowanie projektów innowacyjno-wdrożeniowych na obszarze gminy, współdziałanie w realizacji przedsięwzięć takich, jak: szkolenia, warsztaty, konferencje.Podpisano porozumienie o partnerstwie

Gmina Mielec jest uznawana za jedną z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych zakątków Kotliny Sandomierskiej. Jest jedną z największych gmin w regionie. W jej skład wchodzi 13 sołectw. W Gminie działa wiele przedsiębiorstw - dominują firmy związane z obróbką metali, produkcją stolarki i mebli, budownictwem, robotami ziemnymi, transportem międzynarodowym, a także samochodowym.

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji



Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy

Wirtualne Dni Otwartych Drzwi
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u