pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Starostwo Powiatowe w Jaworze partnerem naszej Uczelni !

Starostwo Powiatowe w Jaworze partnerem naszej Uczelni !W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy, 19 maja bieżącego roku zawarto porozumienie o współpracy Uczelni i Powiatu Jaworskiego. Umowę uroczyście podpisali Starostwa Powiatu Jaworskiego Stanisław Laskowski i Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz.

Sygnatariusze porozumienia stwierdzili, że współpraca będzie się skupiać na realizacji: projektów, w tym projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, wspólnych prac badawczo-rozwojowych, organizacji i realizacji różnorodnych form wsparcia dla uczniów i słuchaczy szkół i placówek, miedzy innymi warsztatów oraz innych form wsparcia dotyczących rozwoju kompetencji, umiejętności i kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy. Ponadto obie strony wyraziły chęć organizowania szkoleń, kursów, seminariów i konferencji, związanych z problematyką kształcenia na kierunkach oferowanych przez uczelnię.

Dzięki zawartemu porozumieniu studenci naszej Uczelni będą mieli okazję zdobywać doświadczenie zawodowe, odbywając praktyki w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy i w jednostkach mu podległych. Dzięki temu nastąpi rozwój kompetencji praktycznych studentów, a wiedza teoretyczna zostanie uzupełniona o niezbędne umiejętności potrzebne w przyszłej pracy. Z kolei uczniowie jaworskich szkół będą mogli uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.Starostwo Powiatowe w Jaworze partnerem naszej Uczelni !

W spotkaniu uczestniczyli również Arkadiusz Baranowski – Wicestarosta Jaworski, Beata Janas – Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Jaworze, Sylwia Zajchowska – Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych naszej Uczelni, Jerzy Stefaniak – Zastępca Kanclerza PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz Marta Żołnierewicz – Kierownik Działu Badań, Projektów i Współpracy.

Starostwo Powiatowe w Jaworze jest drugą, samorządową instytucją tego typu w regionie, która zawarła takie porozumienie. Wcześniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zawarła porozumienie ze Starostwem Powiatowym w Legnicy.

2015-05-20

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJEĆ


<< POWRÓT


Imieniny: Łukasza, Kai, NastazjiWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy

Wirtualne Dni Otwartych Drzwi
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u