pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ im. Witelona w Legnicy i Starostwo Powiatowe w Legnicy rozpoczęły współpracę

PWSZ im. Witelona w Legnicy i Starostwo Powiatowe w Legnicy rozpoczęły współpracęW Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy, 31 marca bieżącego roku zawarto porozumienie o współpracy Uczelni i powiatu legnickiego. Dzięki temu studenci naszej Uczelni będą mieli okazję zdobywać doświadczenie zawodowe, odbywając praktyki w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy i w jednostkach mu podległych. Starostwo Powiatowe w Legnicy jest pierwszą samorządową instytucją tego typu w regionie, która zawarła takie porozumienie.

Umowę uroczyście podpisali Starostwa Powiatu Legnickiego Janina Mazur i Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski.

Podczas podpisywania umowy, Rektor naszej Uczelni mówił jak ważna jest dla Uczelni współpraca z powiatem.

Jestem wdzięczny i bardzo się cieszę, tym bardziej że to porozumienie partnerskie, z którego obie strony będą czerpać korzyści. To przejaw autentycznej, dobrej woli. Nasi studenci będą mogli się wiele nauczyć i wierzę, że będą dla państwa stanowić wartość chociażby ze względu na dobre przygotowanie merytoryczne. Oby w przyszłości mogli być także pracownikami w waszym samorządzie i instytucjach mu podległych.

Sygnatariusze porozumienia stwierdzili, że współpraca będzie się skupiać na realizacji wspólnych prac badawczo-rozwojowych, doradztwie naukowo-badawczym, a także organizacji szkoleń, kursów, seminariów i konferencji naukowych, związanych z problematyką kształcenia na kierunkach oferowanych przez uczelnię. PWSZ im. Witelona w Legnicy i Starostwo Powiatowe w Legnicy rozpoczęły współpracę

Warto podkreślić, że studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w trakcie nauki muszą odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Dlatego też podpisane porozumienie ma także umożliwić studentom realizację praktyk i tym samym zdobywanie potrzebnego doświadczenia zawodowego w Starostwie Powiatowym w Legnicy. Dzięki temu nastąpi rozwój kompetencji praktycznych studentów, a wiedza teoretyczna zostanie uzupełniona o niezbędne umiejętności potrzebne w przyszłej pracy.

– Dołożymy wszelkich starań, by studenci nauczyli się u nas jak najwięcej i zdobyli niezbędne do przyszłej pracy umiejętności – mówiła Starosta Powiatu Legnickiego Janina Mazur.

W spotkaniu uczestniczyli także Kazimierz Burtny – członek Zarządu Powiatu, Stanisław Warchoł – sekretarz Powiatu, Jerzy Stefaniak – zastępca kanclerza PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz Sylwia Zajchowska – prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych.

2015-04-23

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


<< POWRÓT

Imieniny: Łukasza, Kai, NastazjiWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy

Wirtualne Dni Otwartych Drzwi
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u