pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Collegium Witelona ósme w finale!

Collegium Witelona ósme w finale!Zawodniczki Collegium Witelona Uczelnia Państwowa zakończyły na ósmym miejscu finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej, które były rozgrywane na Górnym Śląsku. Ostatni raz w finale gier zespołowych zagraliśmy w 2009 roku w Krakowie, gdzie drużyna futsalu mężczyzn zajęła IX miejsce. Tym samym wynik naszych piłkarek ręcznych można uznać za sukces.

Trzydniowa rywalizacja w Chorzowie przyniosła naszej drużynie jedną wygraną, jeden remis i trzy przegrane.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej

Grupa eliminacyjna kobiet - Grupa D

Faza pucharowa – Ćwierćfinał:

Mecze o miejsca 5-8

Mecz o 7. miejsce

Drużyna Collegium Witelona Uczelnia Państwowa zagrała w składzie: Katarzyna Drzemicka (B), Wanessa Gajos, Wiktoria Kocińska, Kamila Kolanowska, Weronika Krawczak, Daria Miłek, Adrianna Pacyna, Klaudia Piróg, Agata Żurek, Tomasz Chochołek – I trener, Agata Tracz – II trener.

Wśród pań najlepsze okazały się zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, które w wielkim finale, po zaciętym boju pokonały 14:13 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Z kolei w spotkaniu o brązowy medal szczypiornistki Politechniki Łódzkiej zwyciężyły w identycznym stosunku ekipę Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Wybrano również najlepsze zawodniczki finałów AMP w piłce ręcznej. Tytuł MVP w turnieju pań trafił do rąk Gabrieli Tomczyk z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Najwięcej goli – 43, rzuciła nasza Wiktoria Kocińska studentka Collegium Witelona Uczelni Państwowej na kierunku coaching zdrowego stylu życia. Najlepszą bramkarką uznano Alicję Klarkowską z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Finały AMP w piłce ręcznej kobiet były organizowane przez AZS Katowice we współpracy z miastem Chorzów.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

2022-06-28

<< POWRÓT


Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u