pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Minister z wizytą na Uczelni

Minister z wizytą na UczelniPaństwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy, 12 lipca 2021 r. odwiedził Wojciech Murdzek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. W trakcie wizyty Minister rozmawiał z władzami Uczelni o roli i miejscu PWSZ im. Witelona w Legnicy w Regionie, potencjale dydaktycznym i naukowym, współpracy Uczelni z biznesem oraz planach rozwojowych. Goście zwiedzili również Uczelnię. Byli pod wrażeniem urządzeń i sprzętu, jaki wykorzystujemy kształcąc naszych studentów.


Minister, w towarzystwie Ewy Szymańskiej - Poseł na Sejm RP, Ryszarda Wawryniewicza - Wiceprezesa Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz władz Uczelni zwiedzał kampus oraz gościł na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych oraz Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych.Minister z wizytą na Uczelni


Na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych odwiedził między innymi Pracownię Nowych Technologii w Edukacji, z której korzystają studenci Pedagogiki.

Minister z wizytą na Uczelni


Z kolei na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych, Minister miał okazję zobaczyć laboratoria nowoczesnych technologii, w tym:

- laboratorium logistyki i transportu, z symulatorami pojazdu kolejowego oraz sterowania ruchem kolejowym;

- laboratorium odnawialnych źródeł energii, połączone z własną farmą fotowoltaiczną;

- nowotworzone laboratorium kobotyczne, wyposażone w kobota (robota współpracującego) oraz kompatybilne z nim oprogramowanie do optymalizacji procesów produkcyjnych z okularami VR (Virtual Reality), dedykowane dla przemysłu.

2021-07-13

GALERIA ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u