pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Odwiedź Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w sieci!

Odwiedź Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w sieci!Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy prezentuje swoją ofertę na rok szkolny 2021/2021 na XII Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy w formule on-line. Oferta szkoły dostępna jest na stronie http://lpe.pwsz.legnica.edu.pl/artykul-35-lpe-2

Akademickie Liceum Ogólnokształcące to szkoła wyjątkowa, która swoją siedzibę ma w nowoczesnym kampusie uczelni wyższej, z którą ściśle współpracuje czyli PWSZ im. Witelona w Legnicy. Dlatego też ALO daje swoim uczniom możliwość realizowania części zajęć wspólnie ze studentami - mogą oni uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach oraz uroczystościach akademickich Uczelni. Ścisła współpraca z uczelnią daje uczniom możliwość korzystania z zasobów biblioteki, wszystkich czytelni naukowych, nowoczesnych laboratoriów: chemicznego, fizycznego oraz multimedialnych pracowni językowych.

ALO stanowi odpowiedź na poszukiwania przez rodziców i uczniów szkoły, która pomogłaby młodzieży odnaleźć pozytywną motywację do nauki; szkoły, która dba o wszechstronny i harmonijny rozwój osobowości ucznia przy zachowaniu czytelnego systemu wymagań i konsekwentnego egzekwowania obowiązków.

W ALO uczniowie mają możliwość realizacji przedmiotów na rozszerzonym poziomie, pod opieką doświadczonych nauczycieli. Aby wspierać uczniów ALO zapewnia każdemu uczniowi komplet podręczników i ćwiczeń oraz bezpłatnie korzystanie z siłowni, sali fitness.Odwiedź Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w sieci!

ALO w Legnicy to szkoła, w której wysoki poziom nauczania idzie w parze z wyjątkową, rodzinną atmosferą. Proces nauczania i wychowania nastawiony jest na indywidualizację w podejściu do uczniów. Naszym najlepszym uczniom i sportowcom oferujemy atrakcyjny system stypendialny.

Zapraszamy do nas chętnych absolwentów szkół podstawowych do klasy czteroletniego liceum ogólnokształcącego o profilach:

- humanistyczno-lingwistycznym

- matematycznym

- biologiczno-chemicznym

- artystycznym

- akademickim

Wybrany profil realizujemy w małych grupach.

ALO to przede wszystkim szkoła odkrywców i eksploratorów. Wsparciem edukacji i pasji poznawczej uczniów są liczne wycieczki, wyprawy i podróże edukacyjne - te krajowe i zagraniczne. Poznajemy świat i jego składowe - kulturę, przyrodę i geografię podróżując do Włoch, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Grecji. Poznajemy polską przeszłość kresową na Ukrainie, źródła naszej kultury „u Kochanowskiego" w Czarnolesie, „u Reja" w Nagłowicach i w Ciekotach „u Żeromskiego", za Kopernikiem wkraczamy w świat astronomii w Toruniu. Tożsamość kulturową budujemy eksplorując Dolny Śląsk - poznajemy Wrocław - jego zabytki, muzea i instytucje kultury (teatry).

Odwiedź Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w sieci!Prowadzimy zajęcia z ogrodzie zoologicznym, botanicznym i japońskim. Swoją wiedze o człowieku i jego środowisku pogłębiamy w Muzeum antropologicznym, przyrodniczym i w Hydropolis. Skomplikowane dzieje tej części Europy poznajemy podróżując do pereł baroku (Jawor, Świdnica, Legnickie Pole, Krzeszów). To dla nas istotny element edukacji realizowanej poza murami szkoły i wspierania zainteresowań młodych ludzi. Te „edukacyjne wyprawy" stanowią doskonałe uzupełnienie edukacji szkolnej, zapewniając jednocześnie wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, niezapomniane chwile „bycia razem".

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
ul. Sejmowa 5C, 59-220 Legnica
sekretariat – pok. 132
tel.: 76 723 29 12,76 723 29 13
e-mail: alo@pwsz.legnica.edu.pl
www.alo.legnica.edu.pl
https://www.facebook.com/alolegnica/

2021-02-24

<< POWRÓT


Imieniny: Łukasza, Kai, NastazjiWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy

Wirtualne Dni Otwartych Drzwi
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u