pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nowoczesne symulatory w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy

Nowoczesne symulatory już wkrótce w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w LegnicyWydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wzbogacił się o symulator kolejowy dla maszynisty oraz symulator dla dyżurnego ruchu. Symulator pozyskano w ramach dostawy pomocy dydaktycznych i wyposażenia pracowni logistyki i transportu.

Symulator kolejowy typu SMART jest wyposażony w pulpit lokomotywy Newag 6DG, oprogramowanie symulacyjne wraz z biblioteką tras SIM Factor i stanowisko nauczyciela, a całość rozwiązania spełnia wymagania Urzędu Transportu Kolejowego.

Drugim symulatorem, którego realizację zakończymy do lutego 2021 roku, będzie symulator Dyżurnego Ruchu Kolejowego - SRK. W skład symulatora wejdzie pięć stanowisk (posterunków) oraz stanowiska nauczyciela. Całość rozwiązania oparta zostanie o obsługę wielotorowych posterunków oraz bocznic.

SIM Factor to producent oprogramowania symulacyjnego, symulatorów pojazdów oraz gier symulacyjnych. Jest to firma działająca w obszarze elektronicznej rozrywki oraz realistycznych symulatorów szkoleniowych. Posiada bogate doświadczenia w tworzeniu zaawansowanych trenażerów kolejowych wyposażonych w platformy ruchowe i fizyczne pulpity. Rozwiązania stosowane przez SIM Factor wspierają technologie rzeczywistości wirtualnej (Oculus Rift, HTC Vive), jak również zaawansowane kontrolery ruchowe (Perception Neuron).

Studia inżynierskie na kierunku Logistyka i transport przygotowują do pracy w branży Transport-Spedycja-Logistyka (TSL). Absolwent uzyskuje wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i funkcjonowania procesów logistycznych oraz zdobywa kwalifikacje menedżera branży TSL.

Większość zajęć prowadzona jest w formie ćwiczeń warsztatów oraz laboratoriów, realizowanych w specjalistycznych pracowniach. Zajęcia przygotowujące do zawodu prowadzone są przez praktyków z branży TSL.

Atutem jest ścisła współpraca Uczelni z otoczeniem, umożliwiająca odbywanie praktyk zawodowych oraz projektów inżynierskich, które stanowią kluczowy element kształcenia zawodowego. Ponadto studenci mogą poszerzać swoje zainteresowania w Kołach Naukowych funkcjonujących na Wydziale Nauk technicznych i Ekonomicznych.

Studia na kierunku Logistyka i transport trwają 7 semestrów (3,5 roku) i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Oferowane specjalności kształcenia to:

- inżynieria systemów logistycznych i transportowych,

- logistyka produkcji i dystrybucji,

- organizacja i zarządzanie w transporcie kolejowym - specjalność objęta patronatem  POL-MIEDŹ TRANS sp. z o o.

ZOBACZ FILM

2021-01-11

<< POWRÓTImieniny: Łukasza, Kai, NastazjiWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy

Wirtualne Dni Otwartych Drzwi
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u