fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Mistrzostwa Polski w Taekwon-do Ciechanów 2020

Świetny występ na XXIX Mistrzostwach Polski Juniorów w Ciechanowie, które odbywały się w dniach 16-18 października 2020 r. zaliczyła zawodniczka Legnickiego Klubu Taekwon-do Monika Kowalczyk. Legniczanka drugi rok z rzędu wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju zgarniając łącznie cztery medale w tegorocznych mistrzostw. Kowalczyk okazała się najlepsza w konkurencji walk do 65 kg oraz w testach siły, natomiast w układach i technikach specjalnych stanęła na najniższym stopniu podium.

Mistrzostwa Polski w Taekwon-do Ciechanów 2020Medale w Ciechanowie dla Legnickiego Klubu Taekwon-do wywalczyli również Kamila Kolanowska oraz Marcin Blicharski.

Kamila Kolanowska zdobyła złoto w walkach pow. 75 kg młodzieżowców oraz walkach pow. 75 kg seniorek a także brązowy medal w testach siły młodzieżowców. Kamila Kolanowska to studentka Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Jest studentką III roku Fizjoterapii oraz II roku kierunku Coaching zdrowego stylu życia.

Z kolei Marcin Blicharski zdobył brązowy medal w walkach do 78 kg seniorów. Marcin Blicharski jest również studentem Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, w której studiuje na II rok na kierunku Coaching zdrowego stylu życia.Mistrzostwa Polski w Taekwon-do Ciechanów 2020

W zawodach w Ciechanowie wystartowało łącznie 338 juniorów, młodzieżowców i seniorów. Legnicki Klub Taekwon-do ostatecznie zakończył udział na czwartym miejscu w klasyfikacji medalowej juniorów w gronie 39 klubów.

Źródło: Legnicki Klubu Taekwon-do