pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zagłębie Lubin S.A. partnerem PWSZ im. Witelona w Legnicy

Zagłębie Lubin S.A. partnerem PWSZ im. Witelona w LegnicyW Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 29 kwietnia 2019 roku doszło do zawarcia porozumienia o współpracy z klubem sportowym Zagłębie Lubin S.A. Umowę podpisali Prezes Zarządu spółki Mateusz Dróżdż, wraz z reprezentującym Uczelnię Rektorem profesorem Ryszardem K. Pisarskim.

Na mocy porozumienia ustalono ramy współpracy, w myśl których realizowane będą wspólne prace badawcze i rozwojowe, organizowane szkolenia, wykłady, kursy i seminaria. Dodatkowo, uczelnia będzie świadczyć usługi doradczo – badawcze na rzecz klubu oraz organizować studenckie praktyki zawodowe na kierunkach pokrewnych z działalnością Zagłębia Lubin.

Zagłębie Lubin S.A. to klub piłkarski z ponad 70-letnią tradycją. W przeszłości dwukrotny Mistrz Polski, uczestnik meczów eliminacyjnych do europejskich pucharów. Aktualnie I drużyna występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce (Lotto Ekstraklasie). W strukturach Klubu funkcjonuje Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie – uznawana za najlepszy ośrodek szkolący młodzież w Polsce.

Stadion piłkarski Zagłębia Lubin o powierzchni 6,48 ha, mogący pomieścić na trybunach 16 086 kibiców, powstał w miejscu, w którym zlokalizowany był Stadion Górniczego Ośrodka Sportu. Ta prestiżowa inwestycja, ważna szczególnie dla mieszkańców Lubina i kibiców drużyny  KGHM Zagłębia Lubin, bowiem nie była jedynie modernizacją starej areny, ale budową nowej od postaw.

2019-05-14

<< POWRÓT


Imieniny: Łukasza, Kai, NastazjiWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy

Wirtualne Dni Otwartych Drzwi
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u