Za nami Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn - Półfinał DKlub Uczelniany AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy byli gospodarzami Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn - Półfinał D, który odbywał się w Legnicy w dniach 12-15 kwietnia bieżącego roku. Głównym Partnerem AMP było Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zawody odbywały się w czterech halach w Legnicy. Mężczyźni rozgrywali swoje spotkania w Halo Sportowo-Widowiskowej OSiR ul. Lotnicza 57 i Hali Sportowej przy Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 ul. Wierzyńskiego 1. Natomiast kobiety w Hali Sportowej przy VI Liceum Ogólnokształcącym ul. Radosna 17 i Hali Sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego ul. Złotoryjska 144.

Pierwszego dnia Mistrzostw odbyła się weryfikacja i odprawa drużyn. W dniach 13 i 14 kwietnia miały miejsce gry eliminacyjne a 15 kwietnia finały rozgrywek.
W obu turniejach zagrały najlepsze uczelnie z czterech województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i lubuskiego. Łącznie w turnieju kobiet - 13 zespołów i w turnieju mężczyzn - 12 zespołów co dało nam prawie 500 uczestników (studentów i trenerów).

Jako Gospodarz Mistrzostw prawo gry w półfinale otrzymała ekipa PWSZ im. Witelona w Legnicy Legnicy.

Legniczanie znaleźli się w grupie C. Pierwszym rywalem naszej drużyny był Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia a następnie Politechniki Częstochowskiej. Siatkarze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy wygrali dwa piątkowe mecze i z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski.

W naszym zespole zagrali między innymi Filip Biegun, zawodnik ekstraklasowego Cuprum Lubin, rozgrywający drugoligowego BTS-u Elektros Bolesławiec Artur Sławnikowski oraz Krystian Gawrysiak i Maciej Szaynowski z legnickiego Ikara.Za nami Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn - Półfinał D

Następnego dnia nasza ekipa walczyła o awans do finałów mistrzostw Polski z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu, z którą przegraliśmy 0:2.
W klasyfikacji końcowej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zajęła piąte miejsce w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski. W legnickim turnieju triumfowały Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Uniwersytet Opolski.

W pierwszym niedzielnym meczu podopieczni Jacka Kiełba ograli Politechnikę Śląską 2:1. W meczu o 5. miejsce legniczanie wygrali z Politechniką Częstochowską 2:1. Niestety awans do finałów mistrzostw Polski wywalczyły tylko cztery najlepsze drużyny.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Berę z AJD Częstochowa. Ponadto wyróżniono Łukasza Owczarza z WSZiA Opole, Bartosza Bieleckiego z Politechniki Opolskiej oraz Rafała Pawlaka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W turnieju kobiet triumfował Uniwersytet Opolski przed Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechniką Śląską w Gliwicach i Politechniką Opolską w Opolu.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Maria Woźniczka z UO Opole. Organizatorzy wyróżnili także Justynę Zych z AJD Częstochowa, Adriannę Kukulską z PŚL Gliwice oraz Vanessę Łobodzińska z PO Opole.

Najlepsze 4 zespoły męskie i żeńskie awansowały do finału AMP, który odbył się w Poznaniu w terminie 26-29 kwietnia 2018 r.

Klasyfikacja końcowa kobiet
1. Uniwersytet Opolski